Připojení na optickou síť v Táboře

Poskytovatelé internetového připojení se zpravidla v případě bytových a panelových domů snaží umístit jednu anténu pro příjem signálu na střechu a použít ji pro všechny účastníky v rámci objektu.

V takovém případě provider používá nějakou cestu ze střechy (elektrošachty na chodbě, stoupačky, nepoužívané komíny, spáry ve fasádě apod.) pro vedení kabelu až do bytu svého klienta.

Stejným způsobem pak může propojit více domů v jednom bloku. Používá se přitom kabel s optickými vlákny. Provideři jej vedou buď po střechách domů, nebo zemí.

V každém případě jde o nejmodernější způsob připojení do sítě Internet, kde lze dosáhnout nejvyšších rychlostí a nejvyšší kvality pro uživatele.

Optická síť v Táboře

Optickou síť na Sídlišti nad Lužnicí a na Pražském sídlišti v Táboře dle informací z oficiálního webu buduje inet4 s.r.o., viz seznam providerů.

Jak vypadá instalace připojení na optickou síť v Táboře

Instalace účastníka na optickou síť se z jeho pohledu nijak neliší od připojení bezdrátového, kde je anténa na střeše domu.

V obou případech vede do bytu ze střechy nebo ze sklepa kabel, který je ukončen buď přímo v počítači, v routeru, nebo v převodníku v případě, že až do bytu vede optické vlákno. V praxi se ale z důvodu nižších nákladů optické vlákno ukončí v rozvodné skříni a do bytu se Internet vede přes klasické datové kabely.

Wi-Fi router pro domácí síť

Wi-Fi routerV domácnostech i ve firmách se jako koncové zařízení pro účastníky používá velmi často Wi-Fi router.

Každý uživatel má poté své heslo a k routeru se může připojit libovolným zařízením, které něco takového umožňuje (chytrý telefon, notebook, tablet i stolní počítač). Odpadá tak potřeba tahat další kabely v místnostech.