Bezdrátové připojení (Wi-Fi) Tábor

Wi-FiWi-FiWireless Ethernet Compatibility Aliance – (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je z odborného hlediska označení pro několik standardů IEEE 802.11, které popisují bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích.

Jelikož tato technologie používá bezlicenční frekvenční pásma, je připojení na Internet skrze ně velmi levné. Provideři totiž nemusí za jejich použití nic platit.

Bezdrátová síť na Táborsku

Síť Wi-Fi v Táboře a okolních lokalitách je budována jednotlivými providery standardními způsoby. Provideři si staví svou síť vysílačů a na ně potom připojují jednotlivé klienty i celé bytové či panelové domy.

V praxi tedy existuje jeden hlavní zdroj konektivity, na něj jsou připojeny další silné přijímače a vysílače a z nich potom koncová místa.

Jak vypadá instalace Wi-Fi v Táboře

Vzhledem k výše uvedenému je třeba rozlišit, jestli jde o přípojku v rodinném domě, nebo v nějakém bytovém či panelovém.

Připojení na Internet v bytovém či panelovém domě

Není to pravidlem, ale někteří poskytovatelé se v Táboře snaží připojovat bytové domy přes jednu přijímací anténu na střeše, což znamená, že účastníci jsou poté připojováni kabelem. Na střeše je tedy silnější přijímací anténa, poté switch a z něhož vedou kabely do jednotlivých bytů. Kabel se připojí rovnou do počítače, nebo do Wi-Fi routeru pro domácí síť.

Pro vnitřní rozvody se používají se například elektrošachty na chodbách, nepoužívané komíny apod.

Pokud nemá poskytovatel anténu na střeše, je připojení velmi podobné tomu na rodinných domech.

Připojení na Internet v rodinném domě

U rodinných domů je potřeba umístit anténu na vhodné místo, na střechu (kde je stožár, případně komín), nebo za okno. To platí i v případě bytových domů, kde nemá poskytovatel přijímací anténu na střeše.

V tomto případě vede kabel z antény rovnou do počítače, nebo do domácího Wi-Fi routeru, odkud se na něj připojují členové domácnosti (nebo pracovníci ve firmě a jiní uživatelé).

Wi-Fi router pro domácí síť

Wi-Fi routerV domácnostech i ve firmách se jako koncové zařízení pro účastníky používá velmi často Wi-Fi router.

Každý uživatel má poté své heslo a k routeru se může připojit libovolným zařízením, které něco takového umožňuje (chytrý telefon, notebook, tablet i stolní počítač). Odpadá tak potřeba tahat další kabely v místnostech.